U sídliště Máj bude nový park

17.12.2020

Na svém posledním letošním zasedání schválila rada města vypsání veřejné zakázky malého rozsahu na služby pod názvem "Krajinářsko-architektonický návrh a kompletní projektové a inženýrské práce na projekt 'Park 4D 2020'". 


"Půjde o nový park, který svým prostorem bude přirozeně a nenásilně propojen s již existujícím parkem 4Dvory, a to tak, aby novou architektonickou formou nepřišel o svoji jedinečnost a kompoziční celistvost. I proto byla zakázka svěřena Ing. Petru Veličkovi, který je vítězem architektonické soutěže o návrh parku 4 Dvory z roku 2012 a zároveň i jeho spoluautorem. Jeho projekt získal ocenění i v mezinárodních soutěžích, například German Design Award, reprezentoval Českou republiku na celosvětové konferenci v Barceloně a byl nominován na cenu BIGMAT ve Francii. To je pro nás dostatečnou zárukou, že nový park nebude jen prostým rozšířením toho stávajícího či jeho nějakým přílepkem. Věřím, že nový park stávající park 4Dvory ověnčí," přiblížil náměstek primátora Ivo Moravec ambice projektu. 

Před projednáním investičních záměrů v radě města se v průběhu letošního června uskutečnilo dotazníkové šetření, jehož cílem bylo prověřit zájem a názor obyvatel sídlišť v okolí lokality Čtyři Dvory na rozšíření parku včetně získání poznatků o jejich potřebách. "Z průzkumu vyplynulo, že 85 % z celkového počtu 1255 oslovených by uvítalo rozšíření parku a jeho propojení směrem k Vrbenským rybníkům. Projekt Park 4D 2020 má tedy podporu veřejnosti, které může přinést nový svébytný prostor s rozšířenými aktivitami pro trávení volného času s mnoha zážitky," uvedl náměstek Moravec s tím, že na projekt je vyčleněno 1 850 000 korun bez DPH.