Bytový dům 4D

Výstavba bytového domu, který nabídne více než 140 bytů a komerční prostory. Předpokládaná cena investice je 500 mil. KČ.

1. ETAPA SOUTĚŽE

Město vyhlásilo soutěž, která měla dvě etapy. V první se jednalo o projektu s více jak 140 byty, které budou poskytovat nájemní bydlení, a zároveň zde budou menší komerční prostory. Soutěžící tak měli představit koncepční řešení a odborná porota vybrala 6 nejlepších, kteří postoupili do druhé etapy. 

2. ETAPA SOUTĚŽE

Ve druhé etapě mají soutěžící svůj návrh rozpracovat do podrobnosti studie a hodnotit se bude nejen architektonická kvalita, ale i dispoziční, konstrukční nebo ekonomická kritéria. Výsledky by měly být známy již v březnu!

Porota se skládala ze zástupců města, renomovaných architektů, odborníků z veřejných institucí a také developerských společností. Na ceny a odměny v soutěži je určeno celkem 2,7 mil. Kč. 


TISKOVÁ ZPRÁVÁ z r. 2020

Odborná porota se 16. září 2020 na ustavující schůzi seznámila s urbanistickou studií a projednala soutěžní podklady a podmínky.

"Nový bytový dům 4 Dvory bude stát na sídlišti Šumava v ulici E. Rošického, kde město vlastní pozemek a nabídne až 180 bytů. V odborné porotě jsou zastoupeni významní architekti, představitelé města a také poradci, například ze Správy domů s.r.o.," uvedl náměstek primátora Viktor Lavička s tím, že samotná soutěž bude vyhlášena 1. října 2020.

"Odevzdání soutěžních návrhů by mělo být 16. listopadu. Poté dojde k jejich přezkoušení, a to v čase od 16. 11. do 29. 11. Hodnotící jednání poroty bude v týdnu od 30. 11. do 4. 12. 2020," upřesňuje harmonogram náměstek. S výstavbou bytů by se mělo začít pravděpodobně v letech 2023 až 2024.